nasza misja: Szczęśliwe dziecko w profesjonalnym środowisku Montessori

cele przedszkola CHATKA

Przedszkole Chatka ma jasno określony cel. Chcemy stworzyć takie warunki, aby każde dziecko czuło się tu lubiane i docenione. Zależy nam, żeby dziecko z radością odkrywało świat, który je otacza. Dopiero wtedy może rozwinąć skrzydła i w pełni wykorzystać swój potencjał.

pedagogika Montessori

Pedagogika Marii Montessori, którą stosujemy w naszych przedszkolach, to sprawdzone podejście do nauczania dzieci. Wykorzystuje przede wszystkim naturalną ciekawość każdego dziecka, jego otwartość i wielki potencjał, niczym jeszcze nieskrępowany.

Przez specjalnie przygotowane materiały samodzielnie odkrywa tajemnice świata, który je otacza. W prosty sposób samo dochodzi do rozwiązania skomplikowanych problemów. Zaczyna rozumieć problem i jego rozwiązanie, zamiast zapamiętywać niezrozumiałe reguły podawane przez nauczycieli.

Całość odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanych nauczycielek. Zawsze są gotowe, żeby wytłumaczyć dziecku jego eksperymenty i pomóc wyciągnąć z nich wnioski. Zachęcają i inspirują do kolejnych odkryć.

Równie ważna jest u nas praca w grupie. Nauczyciel przekazuje dzieciom nowe wiadomości, wykorzystując gry, kolorowe karty czy plansze. Dzieci wspólnie eksperymentują, zadają pytania i razem poszukują na nie odpowiedzi. Motywują się wzajemnie do poznawania tajemnic świata, świetnie się przy tym bawiąc.

W kilku akapitach nie sposób opisać fenomenu jakim jest pedagogika Montessori. Dlatego polecamy dalszą lekturę, między innymi artykuł pani Darii Muzyczka, Wychowani metodą Montessori.

to jeszcze nie koniec!

Dodatkowo proponujemy całą gamę zajęć dodatkowych. Tak, żeby każdy mały odkrywca znalazł idealne miejsce dla siebie. Dowiedz się więcej..

chatka w obiektywie

skontaktuj się z nami

CHATKA Kabaty

tel. 22 207 23 73
email: kabaty@chatka.edu.pl

CHATKA Natolin

tel. 22 414 28 28
email: natolin@chatka.edu.pl

© Przedszkole CHATKA 2011
projekt i wykonanie Tomasz Wiszniewski

Niniejszy serwis oraz treści w nim zawarte są własnością Przedszkola Niepublicznego “Chatka” Nr 204 PN w Warszawie i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r., Nr 24, poz. 83).