Personel

 • Poznajmy się

  W każdej grupie pracują dwie wykwalifikowane nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku. Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.
 • Poznaj personel naszego przedszkola

 • W każdej grupie pracują dwie wykwalifikowane nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku.
  Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.

  • Małgorzata Wiszniewska
   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Małgorzata Wiszniewska

   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Jestem założycielem i dyrektorem przedszkola Chatka. Z zawodu zawód jestem lektorem języka angielskiego oraz pedagogiem. Moja przygoda z Montessori zaczęła się od własnych Dzieci, których mam czworo. Było to lat temu 20 i, ucząc je angielskiego, starałam się znaleźć ciekawe sposoby na wspólną zabawę i pracę. Wtedy to trafiłam do szkoły Montessori w Koszarawie. Te odwiedziny zmieniły
   moje życie!
   Montessori, to dla mnie więcej niż pedagogika, to styl życia. Chciałabym, aby każdy mógł doświadczyć prawdziwej wolności wyboru, radości z poznawania, miłości, którą dają Dzieci funkcjonujące w środowisku montessoriańskim. Misją naszego Zespołu jest stworzenie Dzieciom warunków, by mogły odkryć swoją naturę, swój potencjał. Każdy dzień pracy, to dla mnie radość z odkrywania bogactwa życia.

  • Agnieszka Czemplik
   Zastępca Dyrektora

   Agnieszka Czemplik

   Zastępca Dyrektora

   Odkąd pamiętam, w moich myślach były Dzieci:)
   Jako zupełny maluch wiązałam sobie chustę na plecach i nosiłam w niej lalki. Gdy podrosłam, stałam się etatową opiekunką dla młodszych kuzynów i kuzynek. Uwielbiałam to!!!:)
   Odpowiadając drzemiącej we mnie potrzebie rozwoju w kierunku pedagogiki, będąc już mamą, ukończyłam dwuletnie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie. Przeszłam także kurs Montessori w przedszkolu Chatka i w ten sposób rozpoczęłam przygodę z metodą Montessori w praktyce.
   Pedagogika oraz filozofia Montessori stała się sposobem na moje życie zawodowe, ale (zupełnie nieoczekiwanie) okazała się także ścieżką rozwoju osobistego. Bezapelacyjnie wypełniła także moje życie prywatne i rodzinne. Już w trakcie pracy zawodowej zdobyłam kwalifikacje do prowadzenia diagnostyki oraz terapii ręki.

   Rola, jaką obecnie pełnię w zespole Chatki, to m.in. administracja i organizacja pracy całego Zespołu. Przede wszystkim jednak staram się, by owocem mojej pracy było zachowanie i pielęgnowanie montessoriańskiego ducha tego miejsca.
   Marze o tym, by każdego dnia współtworzyć społeczność Rodziców, Dzieci i Nauczycieli, w której każdy znajdzie przestrzeń na budowanie samego siebie.

   W wolnych chwilach: słucham audiobooków lub czytam książki, oglądam filmy, gotuję (koniecznie słuchając muzyki), planuję wyprawę moich marzeń – szlakami Ameryki Południowej. Dodatkowo, jako świeżo upieczony jeździec, korzystam z każdej okazji do jazdy konnej.
   Ale przede wszystkim jestem mamą, żoną i współwłaścicielką kilku czworonogów:)

  • Iwona

   Iwona

   Moja przygoda z metodą M.Montessori rozpoczęła się w 2007 roku. W 2009 roku uzyskałam dyplom Polskiego Instytutu Montessori. W tym samym roku rozpoczęłam pracę w Chatce.
   Uwielbiam przebywać z dziećmi i obserwować jak poznają świat. Lubię czytać książki, staram się zaszczepiać w dzieciach zamiłowanie do czytania.
   W wolnym czasie uprawiam sport, gotuję, słucham muzyki i odpoczywam na świeżym powietrzu.

  • Justyna

   Justyna

   Wybrałam Montessori, ponieważ nadrzędną zasadą w tej metodzie jest poszanowanie godności i szacunek do Dziecka. To pomaga Dziecku w osiągnięciu poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości co przekłada się na chęć poznawania świata. Moją pasją jest praca z Dziećmi, z przyjemnością codziennie obserwuję jak osiągają kolejne etapy niezależności i samodzielności. W swojej pracy z Dziećmi staram się być dla nich przewodnikiem, jednocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Praca w Chatce daje mi ogromną satysfakcję.
   Po studiach pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim pracowałam jako wychowawca przedszkolny. Kiedy odkryłam Montessori, ukończyłam kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Miałam również przyjemność zdobywać doświadczenie w norweskim przedszkolu Montessori. Nieustannie staram się podnosić swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach.
   Jestem mamą trójki wspaniałych Dzieci- Zuzi, Piotra i Helenki. Całą Rodziną aktywnie spędzamy czas na łonie przyrody, lubimy zwłaszcza górskie wędrówki. Jestem miłośnikiem książek i czekolady

  • Małgosia

   Małgosia

   Mam na imię Małgosia, z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka Dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuję w przedszkolu Chatka od 2014 roku. W pedagogice Marii Montessori najbardziej pociąga mnie dostosowanie się do Dziecka poprzez jego wnikliwą obserwację. Prywatnie jestem mamą rocznej Oli oraz Michałka, który uczęszczał do grupy Niebieskiej. Wolny czas staram się spędzać aktywnie z Rodziną podczas wycieczek rowerowych.

  • Iza

   Iza

   Mam na imię Iza. Lubię zieleń, codzienność i metodę Montessori. Wszystko to można połączyć jednym słowem: życie i właśnie dlatego pracuję w przedszkolu Montessori. Spojrzenie Montessori pozwala zauważyć i przyjąć to co mamy na wyciągnięcie ręki. A mamy dużo! Każdy w naszej grupie ma wyjątkową osobowość, dzięki czemu nie wiemy co to nuda. Nasz dzień wypełniają smutki i radości,
   tarcia i chwile pełnej zgody. W tym wszystkim uczymy się przyjmować siebie, żeby móc przyjąć innych.
   Chatka to miejsce Montessori.

  • Ilona

   Ilona

   Mam na imię Ilona. Dla mnie świat jest pełen zagadek, a odkrywanie ich daje mi ogromną satysfakcję. Poznawanie i uczenie się nowych rzeczy sprawia mi ogromną radość i tą radością nauki chcę się dzielić z Dziećmi.
   Oprócz zagadek lubię także gry planszowe, logiczne i strategiczne, a szczególnie Królową gier – szachy. Lubię jazdę na rowerze, Bieszczady i Wyspy Kanaryjskie. Uwielbiam książki, również te dla Dzieci 🙂
   Dlaczego Montessori? Trochę z przypadku, a trochę z ciekawości. Ważne, że pasuje do moich pasji – radości z odkrywania świata, uwielbienia dla matematyki i stawiania sobie wyzwań.

    

  • Alicja

   Alicja

   Mam na imię Alicja. Jeszcze na studiach pracowałam jako opiekunka dziecięca. Zawsze lubiłam obserwować, jak każdego dnia Dzieci zachwycają się tym, co je otacza, jak dbają o siebie i swoje otoczenie. Takie obcowanie z Dziećmi można przyrównać do najbardziej ekscytującego filmu, wystarczy zatrzymać się na chwilę i obserwować…
   Jako dyplomowany nauczyciel odnalazłam się w metodzie Montessori. Pracę mogę porównać do pasjonującej obserwacji detektywa – nieustannie odkrywam potrzeby Dzieci, staram się na nie odpowiadać. Rozwijam materiał Montessori, podążając za nimi. Uwielbiam też sztukę, szczególnie malarstwo. Dzieci tworzą niezwykle oryginalne prace, obcując z obrazami dojrzałych twórców. My tworzymy do tego warunki:)
   Prywatnie bardziej wolę teatr od kina, a do poduszki chętnie przeczytam dobry kryminał.

  • Aleksandra

   Aleksandra

   Mam na imię Aleksandra. Jestem szczęśliwą mamą dwóch córek – 3,5 letniej Laury oraz 5 letniej Zuzi. Interesuję się filmami, teatrem, sportem oraz psychologią. Lubię podróżować oraz czytać książki. Uwielbiam słońce, muzykę i słodycze. Chętnie eksperymentuję w kuchni robiąc różne ciasta oraz desery, gotowanie jednak pozostawiam mężowi 😉 Wolny czas spędzam na łonie natury z rodziną oraz Karbonem – naszym biszkoptowym labradorem. Pedagogika Marii Montessori to podejście do Dzieci najbliższe mojemu sercu. Swoją pasję w pracy z Dziećmi pielęgnuję i rozwijam ucząc się oraz czerpiąc od szczerej, wrażliwej, delikatnej dziecięcej osobowości.

  • Monika

   Monika

   Mam na imię Monika. W Chatce jestem nauczycielem i kierownikiem :). Moja przygoda z Chatką zaczęła się od roli rodzica, który powierzył swojego syna pod jej dach 🙂 Co mnie wtedy skłoniło, by wybrać przedszkole położone wówczas o 2 stacje metra od domu? Uważność na dziecko, które zauważyłam, gdy odwiedziłam Chatkę. Pamiętam, gdy byłam w sali, rozmawiał ze mną kierownik przedszkola, który pokazywał mi otoczenie. Byłyśmy zajęte rozmową, gdy podszedł do nas chłopiec, do dziś pamiętam jego imię :), który wyraźnie okazywał niepokój. Kierownik przerwał nam rozmowę i czule pochylił się na nim.
   Ta jedna sytuacja zdecydowała o wyborze przedszkola. Potem kolejne dni w Chatce mojego syna potwierdziły, że to miejsce dla nas. W pracy uczę się dużo od Dzieci, to one pokazują mi świat, a ja staram się im w tym nie przeszkadzać 🙂 Zanim zaczęłam pracę w Chatce, prowadziłam galerię rękodzieła na Pradze, potem twórczo odmieniłam oblicze starych mebli. Do dziś pielęgnuję w sobie artystyczną
   duszę 🙂