Język angielski

 • Autorski program

  Do zajęć z języka angielskiego przywiązujemy szczególną wagę. We wszystkich grupach odbywają się one codzienne przez pół godziny. We wszystkich grupach stosujemy autorski program opracowany przez Małgorzatę Wiszniewską. Program ten oparty jest na wieloletnim doświadczeniu skutecznego nauczania angielskiego najmłodszych. Główne założenie programu jest jasno określone: Dzieci w wieku przedszkolnym przyswajają angielski naturalnie – podobnie, jak własny język ojczysty. Dlatego każde zajęcia prowadzone są tak, żeby Dzieci odbierały je jako intensywną zabawę.
  W trakcie półgodzinnej lekcji lektor wykorzystuje co najmniej pięć gier językowych z pomocami stworzonymi specjalnie na potrzeby kursu. Przeplata je zabawami ruchowymi, śpiewa piosenki i czyta krótkie historie. W rezultacie po trzyletnim kursie dzieci bez problemu rozumieją pros te bajki i potrafią naturalnie porozumiewać się z anglojęzycznymi rówieśnikami, stosując proste komunikaty. Rodzice mając dostęp do materiałów mogą na bieżąco obserwować postępy swojego dziecka.

 • Grupy polsko-angielskie

  Na zajęcia przychodzi wykwalifikowany Lektor, który w kontakcie z Dziećmi używa wyłącznie języka angielskiego. Zgodnie z naszym programem dzieci przyswajają język przez ruch i zabawę.

 • Grupy angielsko-polskie

  Dodatkowo w przedszkolu CHATKA istnieje grupa angielsko-polska.W tej grupie jedna z Nauczycielek mówi do dzieci tylko po angielsku.