Nauczyciele

 • Poznajmy się

  W każdej grupie pracują dwie wykwalifikowane nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku. Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.
 • Poznaj Nauczycieli naszego przedszkola

 • W każdej grupie pracują dwie nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku.
  Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.

  • Małgorzata Wiszniewska
   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Małgorzata Wiszniewska

   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Jestem założycielem i dyrektorem przedszkola Chatka. Z zawodu zawód jestem lektorem języka angielskiego oraz pedagogiem. Moja przygoda z Montessori zaczęła się od własnych Dzieci, których mam czworo. Było to lat temu 20 i, ucząc je angielskiego, starałam się znaleźć ciekawe sposoby na wspólną zabawę i pracę. Wtedy to trafiłam do szkoły Montessori w Koszarawie. Te odwiedziny zmieniły
   moje życie!
   Montessori, to dla mnie więcej niż pedagogika, to styl życia. Chciałabym, aby każdy mógł doświadczyć prawdziwej wolności wyboru, radości z poznawania, miłości, którą dają Dzieci funkcjonujące w środowisku montessoriańskim. Misją naszego Zespołu jest stworzenie Dzieciom warunków, by mogły odkryć swoją naturę, swój potencjał. Każdy dzień pracy, to dla mnie radość z odkrywania bogactwa życia.

  • Agnieszka Czemplik
   Dyrektor

   Agnieszka Czemplik

   Dyrektor

   Odkąd pamiętam, w moich myślach były Dzieci:)
   Jako zupełny maluch wiązałam sobie chustę na plecach i nosiłam w niej lalki. Gdy podrosłam, stałam się etatową opiekunką dla młodszych kuzynów i kuzynek. Uwielbiałam to!!!:)
   Odpowiadając drzemiącej we mnie potrzebie rozwoju w kierunku pedagogiki, będąc już mamą, ukończyłam dwuletnie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie. Przeszłam także kurs Montessori w przedszkolu Chatka i w ten sposób rozpoczęłam przygodę z metodą Montessori w praktyce.
   Pedagogika oraz filozofia Montessori stała się sposobem na moje życie zawodowe, ale (zupełnie nieoczekiwanie) okazała się także ścieżką rozwoju osobistego. Bezapelacyjnie wypełniła także moje życie prywatne i rodzinne. Już w trakcie pracy zawodowej zdobyłam kwalifikacje do prowadzenia diagnostyki oraz terapii ręki.

   Rola, jaką obecnie pełnię w zespole Chatki, to m.in. administracja i organizacja pracy całego Zespołu. Przede wszystkim jednak staram się, by owocem mojej pracy było zachowanie i pielęgnowanie montessoriańskiego ducha tego miejsca.
   Marze o tym, by każdego dnia współtworzyć społeczność Rodziców, Dzieci i Nauczycieli, w której każdy znajdzie przestrzeń na budowanie samego siebie.

   W wolnych chwilach: słucham audiobooków lub czytam książki, oglądam filmy, gotuję (koniecznie słuchając muzyki), planuję wyprawę moich marzeń – szlakami Ameryki Południowej. Dodatkowo, jako świeżo upieczony jeździec, korzystam z każdej okazji do jazdy konnej.
   Ale przede wszystkim jestem mamą, żoną i współwłaścicielką kilku czworonogów:)

  • Iwona

   Iwona

   Moja przygoda z metodą M.Montessori rozpoczęła się w 2007 roku. W 2009 roku uzyskałam dyplom Polskiego Instytutu Montessori. W tym samym roku rozpoczęłam pracę w Chatce.
   Uwielbiam przebywać z dziećmi i obserwować jak poznają świat. Lubię czytać książki, staram się zaszczepiać w dzieciach zamiłowanie do czytania.
   W wolnym czasie uprawiam sport, gotuję, słucham muzyki i odpoczywam na świeżym powietrzu.

  • Justyna

   Justyna

   Wybrałam Montessori, ponieważ nadrzędną zasadą w tej metodzie jest poszanowanie godności i szacunek do Dziecka. To pomaga Dziecku w osiągnięciu poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości co przekłada się na chęć poznawania świata. Moją pasją jest praca z Dziećmi, z przyjemnością codziennie obserwuję jak osiągają kolejne etapy niezależności i samodzielności. W swojej pracy z Dziećmi staram się być dla nich przewodnikiem, jednocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Praca w Chatce daje mi ogromną satysfakcję.
   Po studiach pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim pracowałam jako wychowawca przedszkolny. Kiedy odkryłam Montessori, ukończyłam kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Miałam również przyjemność zdobywać doświadczenie w norweskim przedszkolu Montessori. Nieustannie staram się podnosić swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach.
   Jestem mamą trójki wspaniałych Dzieci- Zuzi, Piotra i Helenki. Całą Rodziną aktywnie spędzamy czas na łonie przyrody, lubimy zwłaszcza górskie wędrówki. Jestem miłośnikiem książek i czekolady

  • Zuzanna

   Zuzanna

   Doświadczenie pracy z dziećmi zdobywałam jako wolontariusz w świetlicy i podczas licznych koloni, na które jeździłam w roli wychowawcy. Na studiach edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej odkryłam pedagogikę Marii Montessori, która okazała się spójna z moim patrzeniem na dziecko, jego potrzeby i potencjał. W pedagogice Montessori ujęło mnie podejście pełne szacunku, a także zapewnienie bezpieczeństwa przez wyznaczanie granic, w których dajemy dzieciom wolność.
   Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i daje wiele cennych lekcji- sądzę, że od dzieci można się bardzo dużo nauczyć. Przyjemność sprawiają mi także wszelkie prace kreatywne, rękodzieło, haftowanie, plastyka.

  • Maria

   Maria

   Mam na imię Maria. Jestem absolwentką Akademi Pedagogiki Specjalnej na kierunku Animacji społeczno-kulturowej i edukacji wczesnoszkolnej oraz edukacji artystycznej.

   Wybrałam przedszkole Montessori ze względu na indywidualne podejście do dzieci, które prowadzi do rozwoju samodzielności i zwiększenia poczucia własnej wartości.

   Przebywanie i rozmowy z Dziećmi sprawiają mi wiele radości. Uwielbiam obserwować jak codziennie odkrywają coś nowego. Lubię również rysować, malować i wymyślać kreatywne zajęcia plastyczne dla Dzieci. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki, czytaniu książek, oglądaniu filmów i długich spacerach z psem.

  • Anna

   Anna

   Mam na imię Ania. Z zawodu jestem pedagogiem specjalnym.

   Uwielbiam pracę z dziećmi, a jak głosi stare powiedzenie “Jeżeli kochasz swoją pracę, nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”.

   Doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu nauczyło mnie czerpania z niej prawdziwej radości i satysfakcji. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że moja praca to moja pasja. Każdego dnia pozwala mi odkrywać proces wychowania, ponieważ nie ma dla mnie nic bardziej niezwykłego, niż krok po kroku obserwować rozwój małego człowieka, wiedząc jednocześnie, że pierwsze lata życia dziecka to fundamentalny okres w jego rozwoju. Niezmiernie ważne jest dla mnie, aby je w tym wspierać. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim sercem.

   Można powiedzieć, że to Montessori wybrało mnie. Mimo, że moja przygoda z tą metodą nauczania zaczyna się dopiero teraz tutaj w “Chatce”, to odkrywając ją, mam wrażenie jakbym znała ją od dawna, ponieważ wszystkie założenia tej metody są bardzo bliskie mojemu sercu.

  • Anna

   Anna

   Mam na imię Anna. Dlaczego pedagogika Marii Montessori? To dla mnie naturalna konsekwencja, poznając kulturę i język włoski poznałam również Marię Montessori. W roku 2006/2007 ukończyłam kurs Montessori prowadzony przez Kanadyjski Instytut Montessori. Marzyłam zawsze o pracy z dziećmi i o tym aby metoda stała się dostępna dla wszystkich dzieci.

   Aktualnie pracuję w Grupie Niebieskiej. Dzięki temu mam możliwość obserwowania jak praca z pomocami rozwija naszych podopiecznych.

   W wolnym czasie podróżuję, lubię chodzić na długie spacery i spotykać się z bliskimi osobami.

  • Alicja

   Alicja

   Mam na imię Alicja. Jeszcze na studiach pracowałam jako opiekunka dziecięca. Zawsze lubiłam obserwować, jak każdego dnia Dzieci zachwycają się tym, co je otacza, jak dbają o siebie i swoje otoczenie. Takie obcowanie z Dziećmi można przyrównać do najbardziej ekscytującego filmu, wystarczy zatrzymać się na chwilę i obserwować…
   Jako dyplomowany nauczyciel odnalazłam się w metodzie Montessori. Pracę mogę porównać do pasjonującej obserwacji detektywa – nieustannie odkrywam potrzeby Dzieci, staram się na nie odpowiadać. Rozwijam materiał Montessori, podążając za nimi. Uwielbiam też sztukę, szczególnie malarstwo. Dzieci tworzą niezwykle oryginalne prace, obcując z obrazami dojrzałych twórców. My tworzymy do tego warunki:)
   Prywatnie bardziej wolę teatr od kina, a do poduszki chętnie przeczytam dobry kryminał.

  • Aleksandra

   Aleksandra

   Mam na imię Aleksandra. Jestem szczęśliwą mamą dwóch córek – 3,5 letniej Laury oraz 5 letniej Zuzi. Interesuję się filmami, teatrem, sportem oraz psychologią. Lubię podróżować oraz czytać książki. Uwielbiam słońce, muzykę i słodycze. Chętnie eksperymentuję w kuchni robiąc różne ciasta oraz desery, gotowanie jednak pozostawiam mężowi 😉 Wolny czas spędzam na łonie natury z rodziną oraz Karbonem – naszym biszkoptowym labradorem. Pedagogika Marii Montessori to podejście do Dzieci najbliższe mojemu sercu. Swoją pasję w pracy z Dziećmi pielęgnuję i rozwijam ucząc się oraz czerpiąc od szczerej, wrażliwej, delikatnej dziecięcej osobowości.