Nauczyciele

 • Poznajmy się

  W każdej grupie pracują dwie wykwalifikowane nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku. Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.
 • Poznaj Nauczycieli naszego przedszkola

 • W każdej grupie pracują dwie nauczycielki. Dodatkowo nauczycielka języka angielskiego w grupie angielsko-polskiej komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku.
  Nasze Panie wyróżnia przede wszystkim wysoka kultura osobista, troska i odpowiedzialność za powierzone im Dzieci.

  • Małgorzata Wiszniewska
   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Małgorzata Wiszniewska

   Właściciel i Dyrektor Przedszkola

   Jestem założycielem i dyrektorem przedszkola Chatka. Z zawodu zawód jestem lektorem języka angielskiego oraz pedagogiem. Moja przygoda z Montessori zaczęła się od własnych Dzieci, których mam czworo. Było to lat temu 20 i, ucząc je angielskiego, starałam się znaleźć ciekawe sposoby na wspólną zabawę i pracę. Wtedy to trafiłam do szkoły Montessori w Koszarawie. Te odwiedziny zmieniły
   moje życie!

   Montessori, to dla mnie więcej niż pedagogika, to styl życia. Chciałabym, aby każdy mógł doświadczyć prawdziwej wolności wyboru, radości z poznawania, miłości, którą dają Dzieci funkcjonujące w środowisku montessoriańskim. Misją naszego Zespołu jest stworzenie Dzieciom warunków, by mogły odkryć swoją naturę, swój potencjał. Każdy dzień pracy, to dla mnie radość z odkrywania bogactwa życia.

  • Agnieszka

   Agnieszka

   Odkąd pamiętam, w moich myślach były dzieci :)


   Odpowiadając drzemiącej we mnie potrzebie rozwoju w kierunku pedagogiki, będąc już mamą, ukończyłam dwuletnie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie. Przeszłam także kurs Montessori w przedszkolu Chatka i w ten sposób rozpoczęłam przygodę z metodą Montessori w praktyce.


   Pedagogika oraz filozofia Montessori stała się sposobem na moje życie zawodowe, ale (zupełnie nieoczekiwanie) okazała się także ścieżką rozwoju osobistego. Bezapelacyjnie wypełniła także moje życie prywatne i rodzinne. Już w trakcie pracy zawodowej zdobyłam kwalifikacje do prowadzenia diagnostyki oraz terapii ręki.

   Rola, jaką obecnie pełnię w zespole Chatki, to m.in. administracja i organizacja pracy zespołu Chatki Kabaty. Przede wszystkim jednak staram się, by owocem mojej pracy było zachowanie i pielęgnowanie montessoriańskiego ducha tego miejsca.


   Prywatnie jestem mamą. Bycie rodzicem jest najpiękniejszą, niekończącą się przygodą w moim życiu.

  • Iwona

   Iwona

   Moja przygoda z metodą M.Montessori rozpoczęła się w 2007 roku. W 2009 roku uzyskałam dyplom Polskiego Instytutu Montessori. W tym samym roku rozpoczęłam pracę w Chatce.

   Uwielbiam przebywać z dziećmi i obserwować jak poznają świat. Lubię czytać książki, staram się zaszczepiać w dzieciach zamiłowanie do czytania.

   W wolnym czasie uprawiam sport, gotuję, słucham muzyki i odpoczywam na świeżym powietrzu.

  • Justyna

   Justyna

   Wybrałam pedagogikę Montessori, ponieważ nadrzędną zasadą w tej metodzie jest poszanowanie godności i szacunek do dziecka. To pomaga dziecku w osiągnięciu poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości, co przekłada się na chęć poznawania świata. Moją pasją jest praca z dziećmi. Z przyjemnością codziennie obserwuję, jak osiągają kolejne etapy niezależności i samodzielności. W swojej pracy z dziećmi staram się być dla nich przewodnikiem, jednocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Praca w Chatce daje mi ogromną satysfakcję.

   Po studiach pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim pracowałam jako wychowawca przedszkolny. Kiedy odkryłam Montessori, ukończyłam kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Miałam również przyjemność zdobywać doświadczenie w norweskim przedszkolu Montessori. Nieustannie staram się podnosić swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach.

   Obecnie pracuję na stanowisku kierownika w Chatce Natolin, zajmuję się sprawami biurowymi, wspieram również Nauczycieli w pracy z dziećmi w obu grupach.

   Jestem mamą czwórki dzieci – Zuzi, Piotra, Helenki i Ignasia. Całą rodziną aktywnie spędzamy czas na łonie przyrody, lubimy zwłaszcza górskie wędrówki. W wolnych chwilach czytam książki.

  • Zuzanna

   Zuzanna

   Doświadczenie pracy z dziećmi zdobywałam jako wolontariusz w świetlicy i podczas licznych koloni, na które jeździłam w roli wychowawcy. Na studiach edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej odkryłam pedagogikę Marii Montessori, która okazała się spójna z moim patrzeniem na dziecko, jego potrzeby i potencjał. W pedagogice Montessori ujęło mnie podejście pełne szacunku, a także zapewnienie bezpieczeństwa przez wyznaczanie granic, w których dajemy dzieciom wolność.

   Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i daje wiele cennych lekcji- sądzę, że od dzieci można się bardzo dużo nauczyć. Przyjemność sprawiają mi także wszelkie prace kreatywne, rękodzieło, haftowanie, plastyka.

  • Zuzanna

   Zuzanna

   Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Niezwykle ważne jest dla mnie indywidualne i całościowe patrzenie na dziecko – widzenie jego pasji, zdolności, możliwości. Dla dziecka świat jest niezwykły i ogromny, zawsze jest w nim coś nowego do odkrycia (teraz to jest mały ślimaczek, budowa mostu lub odległe galaktyki, a za chwilę coś kolejnego, niezwykle zachwycającego). Uwielbiam pracować z dziećmi, słuchać ich i obserwować jak one odkrywają i postrzegają świat. 

   Moją pasją jest uczenie się i odkrywanie nowych rzeczy z najróżniejszych dziedzin. W wolnym czasie najchętniej sięgam po książki – tak różne, jak różni są ludzie zapisujący w nich swoje myśli (zarówno po tytuły naukowe, jak i najróżniejsze gatunki literatury popularnej, czy dziecięcej).

  • Mercy

   Mercy

   My name is Joan Mercy Wala. I am a happy English teacher at Chatka Montessori kindergarten Natolin. From day one, working in Chatka Montessori Kindergarten has been an incredibly rewarding and fulfilling experience which has allowed me to not only play a key role in helping young children learn, grow and thrive in a safe and nurturing environment within Chatka, but also build strong enthusiastic relationships with the young children. I hope to make a positive lasting impact through guiding young minds to prepare them for their future.
   I am passionate about working with and around young children. I come to school each day with a huge smile on my face and so do our pupils.

  • Tosia

   Tosia

   Mam na imię Antonina.
   Ukończyłam wyższe studia pedagogiczne i swoją karierę zawodową rozpoczęłam w szkole podstawowej. Później, będąc już dwukrotnie mamą odnalazłam się w przedszkolu. Jestem przekonana, że okres wczesnego dzieciństwa jest szczególnie plastyczny – wtedy możemy dać dzieciom najwięcej, ale kluczowe znaczenie w tym okresie mają miłość i troska. Cieszy mnie to, że odkryłam metodę Marii Montessori, która odpowiada wszystkim moim marzeniom o pracy z dziećmi.

   Uwielbiam przyglądać się światu, który otacza małego człowieka. Sprawia mi wielką radość to, że mogę towarzyszyć dziecku w jego codziennym życiu, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu.

   W wolnym czasie lubię czytać, grać w gry planszowe, jeździć na rowerze, spacerować po lesie, a najbardziej – podróżować. Ogromną satysfakcję przynosi mi nauka. Jestem po licznych szkoleniach, w tym z Pozytywnej Dyscypliny, terapii ręki i stopy oraz z Bajkoterapii.

  • Swietłana

   Swietłana

   Jestem nauczycielem wspierającym w grupie Niebieskiej. W Chatce pracuję drugi rok.

   Mam wieloletnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach zarówno na Ukrainie jak i w Polsce – mieszkam tu już od 30 lat. Ciągle uczę się nowych rzeczy i nie boję się wyzwań, dlatego podjęłam pracę w przedszkolu. Okazało się, że metodę Montessori intuicyjnie stosowałam przez całe życie wychowując trójkę własnych dzieci, a teraz także wnuków. W Chatce ukończyłam kurs przygotowujący do pracy w tej metodzie. Swoją kreatywność wykorzystuję w przygotowywaniu warsztatów plastycznych, lubię śpiewać i tańczyć z dziećmi.

   W wolnym czasie lubię aktywności na świeżym powietrzu, a ostatnio odkryłam nową pasję, jest to nordic walking.

  • Oksana

   Oksana

   Jestem w Chatce nauczycielem wspierającym w Grupie Żółtej. Do Chatki Natolin dołączyłam się w styczniu 2024 r. Studia pedagogiczne ukończyłam na Ukrainie, tam też pracowałam jako wychowawca zerówki w szkole podstawowej. Po wybuchu wojny przyjechałam z rodziną do Warszawy.

   Praca z dziećmi to jest to, co daje mi najwięcej satysfakcji, dlatego bardzo się cieszę, że dołączyłam do Chatki. Tutaj po raz pierwszy zetknęłam się z metodą Montessori. Codziennie odkrywam potencjał tej metody, która daje dzieciom szansę wszechstronnego rozwoju: intelektualnego, fizycznego, duchowego, społecznego oraz kulturowego.

   Jestem mamą dwójki dzieci! W wolnej chwili lubię czytać książki i haftować.

  • Ewa

   Ewa

   W przedszkolu, działającym zgodnie z metodą Marii Montessori, pracuję od niedawna. Jednak od pierwszych dni w Chatce, czuję, że jest to miejsce zgodne z moim wartościami.

   Obecnie studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS i właśnie z psychologią i Dziećmi wiążę moją przyszłość. W pracy zależy mi na tym, aby każde Dziecko czuło się zaakceptowane. Pomagam im radzić sobie z emocjami i trudnościami, podchodząc do nich z szacunkiem.

   W wolnych chwilach pomiędzy pracą a studiami, uciekam do parku lub lasu z książką i słuchawkami, praktykuję jogę i robię makramy, co pozwala mi się wyciszyć.